Zawartość koszyka
0 szt.
, 0,00 zł
Załóż konto Przypomnij hasło Wyszukiwanie zaawansowane
Clay Masa PlastycznaDziurkaczeNarzędziaMediaDecoupageSilkscreensStempleBrokatyKlejeAkcesoriaTematyczne
Nasz Sklep Detaliczny
 
Materiały Filmowe

 [czytaj więcej]
Inspiracje

 [czytaj więcej]
Facebook
 
 
Nasi Projektanci
 


 [czytaj więcej]
Wydarzenia
 


 [czytaj więcej]
Katalogi On-line

 [czytaj więcej]
Dziurkacze


 [czytaj więcej]
Język
Polski Angielski
Informacje
Regulamin
Płatność i Dostawa
Darmowa Dostawa
Rezerwacje
Jak dojechać do nas
O nas
Kontakt
Cookies
Kontakt
e-mailbiuro@marthastewart.pl
GSM883 388 985
Godziny działania hurtowni
10-16
Polecane strony
test
 

 [czytaj więcej]
Biuletyn
Chcesz być na bieżąco informowany o nowościach w hurtowni ? Podaj nam swój e-mail aby otrzymywać biuletyn.
E-mail:
Twoje imię:
DziurkaczeUżytkowanie dziurkaczyDziurkacze Marthy Stewart współpracują z papierami do Scrapbookingu o gramaturze co najmniej 120g do 240g! Dziurkaczami Marthy Stewart nie tniemy cienkich papierów, papierów biurowych czy kartonów!

Polecamy przetestowane papiery marki Marthy Stewart, K&Company oraz Prima Marketing.

Jest to ogólna instrukcja do wszystkich dziurkaczy, aby prawidłowo wyciąć dany motyw bez większych trudności


Używając dziurkaczy powinniście usłyszeć dwa kliknięcia.

Aby prawidłowo używać dziurkaczy powinno się:

1.Umieścić dziurkacz na twardej, stabilnej, płaskiej powierzchni np. na biurku.

2. Staraj się naciskać całym ciężarem ciała na środek dziurkacza (część ze wzorem). Całą powierzchnią lewej dłoni (najlepiej śródręczem). W tym momencie chodzi o to, aby równomiernie rozłożyć siłę nacisku, aby prawidłowo wyciąć cały wzór.  Drugą - prawą ręką w tym samym czasie w analogiczny sposób połóż nacisk na rączkę dziurkacza. W przeciwnym przypadku (tak jak w dziurkaczach na magnes) użyj obu rąk do rozłożenia siły na dziurkaczu tak jak na zdjęciu poniżej.3. Upewnij się, że usłyszałeś dwa kliknięcia świadczące o tym, że papier został prawidłowo wycięty.

Jeżeli uważacie, że dziurkacze nie wycinają danego motywu tak jakbyście chcieli, umieścicie je w lodówce na 2-3 godziny. Później dziurkaczem przebijcie folię aluminiową, po czym zróbcie to samo z papierem woskowanym. Folia aluminiowa służy po to, aby wyostrzyć dziurkacz. Wosk służy jako smar do dziurkacza.
Przechowywanie:

Przechowuj swoje dziurkacze w suchym miejscu najlepiej w szafce, bądź szufladzie, aby nie dopuścić do dostania się kurzu do dziurkacza oraz aby uniknąć korozji metalu. Składaj oraz zamykaj swoje dziurkacze, aby zaoszczędzić miejsce, oraz uniknąć upadku dziurkacza, który może spowodowac jego uszkodzenie,

RODZAJE DZIURKACZY:

Dziurkacze Okrągłe (Circle Edge Punch)


Dziurkacze okrągłe pozwalają stworzyć okrągły, idealnie wycięty wzór. Do tego typu dziurkaczy potrzebna jest Prowadnica. Dziurkacze okrągłe służą jako wymienny wkład do prowadnicy, która jest niezbędna do wycięcia pożądanego motywu. 
Prowadnica pozwala regulować średnicę  wzoru oraz umożliwia wymianę dziurkacza. 

Prowadnica jest dołączona do Zestawu startowego 
Wraz z zestawem załączony jest dziurkacz "Doily".

Dziurkacze okrągłe składają się z dwóch elementów: Dziurkacza, oraz metalowego wykroju, który umieszczamy w prowadnicy, aby wyciąć konkretny wzór. 


      

Na dole przedstawiona jest prowadnica oraz miejsce, gdzie należy umieścić metalowy wykrój załączony do dziurkacza okrągłego. 
 

Dziurkacze okrągłe mogą wycinać wzory o średnicy od 15cm do nawet 30cm.

 


 


Dziurkacze Okrągłe - Tutorial Moniki Jakubowskiej
 

Dziurkacze okrągłe pozwalają stworzyć okrągły, idealnie wycięty wzór. Do tego typu dziurkaczy potrzebny jest zestaw startowy z prowadnicą, która pozwala regulować średnicę serwetki oraz umożliwia wymianę dziurkacza. Dziurkacze okrągłe składają się z dwóch elementów: dziurkacza i metalowego wykroju, który umieszczamy w prowadnicy, aby wyciąć konkretny wzór. Dziurkacze pozwalają na wycięcie serwetki o rozmiarach od 15 do 30cm.1. Aby rozpocząć wycinanie zdejmujemy plastikową pokrywkę z dziurkacza, wyjmujemy metalowy wykrój, który mocujemy odciągając dźwignię w prowadnicy płaską stroną do góry.
2. Wybieramy wielkość serwetki. Prowadnica ma dwie miarki, na podłużnej części i na okrągłej. Ustawiamy tę samą wielkość na obu miarkach. To konieczne, jeśli chcemy, aby serwetka wyszła równa. Zdejmujemy okrągłe pokrętło, pod nim ustawiamy papier. Możemy zaznaczyć środek naszej serwetki, ale nie jest to konieczne. Jeśli mamy wyznaczony środek, w dobrym ustawieniu papieru pomoże nam celownik wewnątrz okrągłego pokrętła. Trzeba pamiętać, aby wielkość papieru była ok. 1- 1,5cm większa niż przyszła serwetka. Ustawiamy papier idealnie na środku. Dokładnie mocujemy okrągłe pokrętło, musi się dobrze i równo przyczepić. Ustawiamy dziurkacz i rozpoczynamy wycinanie. Wycinamy tak jak przy dziurkaczach magnetycznych, dociskając dwiema dłońmi z dwóch stron dziurkacza. Po wycięciu wzoru zdejmujemy dziurkacz, a potem delikatnie przekręcamy pokrętło, tak by zatrzymało się na pożądanej pozycji. Pokrętło przekręca się odpowiednią ilość razy - przy serwetce o promieniu 6" przekręci się 12 razy.Dokładnie w ten sam sposób postępujemy z innymi wzorami. Na początku dobrze jest wyciąć kilka próbnych serwetek.


 

Dziurkacze Podwójne (Double Punnch)

 

Wzór wycięty z Podwójnych Dziurkaczy zostaje na kartce tworząc wypukłą, trójwymiarową dekorację.Aby wyciąć cały wzór z papieru wystarczy tylko użyć nożyczek lub noża.

Pomysły wykorzystania dziurkaczy:


1. Wycinaj poszczególne elementy oddzielnie, aby stworzyć inne wzory. Np. Serce przecięte w połowie tworzą płatki kwiatów czy skrzydła pszczoły.
2. Dodaj koloru do swoich wyciętych motywów za pomocą kolorowych papierów, markerów, tuszów, kolorowych kredek czy farb.
3. Dodaj do swoich wyciętych motywów z dziurkaczy trochę przestrzeni za pomocą samoprzylepnych pianek.
4. Dodaj tekstury do wyciętych motywów za pomocą brokatów oraz kryształków.
5. Stwórz całe aranżacje wycinając te same motywy z dziurkacza układając je w różny sposób.
6. Użyj papieru ściernego do brzegów wyciętego motywu, aby dodać efekt postarzałego papieru. 

Powrót
Strona główna |  Mapa hurtowni |  Katalog produktów Cosytime Odwiedziło nas: 2912062 osób
Wildcard SSL Certificates